SANITIZED

Sanitized, eldivenleri ve kullanıcıların ellerini bakteri, mantar ve yosun oluşumundan koruyan, toz akarlarını ve kokuları azaltan ve uzun süreli malzeme koruması sağlayan hijyen işlevine sahiptir. Sanitized belgemizi görmek için tıklayın.

CE

CE işareti tüketicilere, güvenlik uzmanlarına ve alıcılara ürünün Avrupa Birliği Yönetmeliği 2016/425’e göre endüstriyel ve tüketici kişisel koruyucu donanımlar gereksinimlerini karşıladığını ifade eder. CE Belgelerimizi görmek için tıklayın.

EN 407:2004

Bu standart, ısıya ve/veya yangına karşı koruma sağlayan eldivenler için olan termal performansı belirler.

DYNEEMA

Dyneema® Diamond Technoloji ipliği konforlu bir kullanım sağlayarak daha yüksek seviyede kesilmelere karşı korumayı mümkün kılar. Dünyanın en güçlü elyafının üreticisi DSM Dyneema’nın teknolojisi, önceki nesil elyaflarla aynı kalınlıktaki eldivenlerde iki kat daha fazla kesilme direnci sağlayabilir. Bu benzersiz elyaf, eldivenlerin ultra ince ve doğal olarak dokunulduğunda soğuk olmasını sağlar.

CAT II

Bu eldiven kategorisinin, kullanıcıyı orta seviye olarak sınıflandırılan yaralanmalardan koruması amaçlanmıştır. Eldivenler, eldiven koruma özelliklerini gösteren bir piktogramla işaretlenmeli ve akredite bir laboratuvar tarafından EN388 standardına göre test edilmelidir. Tüm kategori 2 eldivenleri, korumanın geçerliliğini göstermek için onaylanmış kuruluş tarafından onaylı inceleme sertifikasına sahip olmalıdır.

EN 388:2016 + A1: 2018

EN 388: 2016 + A1: 2018 - Mekanik risklere karşı koruyucu eldivenler standardı genel endüstriyel uygulamalarda kullanılacak eldivenleri test etmek için kullanılan en yaygın Avrupa Standardıdır. Kullanıcıların bir çift eldivenin koruma düzeyini belirlemesine yardımcı olmak için EN 388: 2016, çeşitli mekanik risklere karşı koruma sağlarken bir eldivenin performansını derecelendirmek için indeks değerlerini kullanır. Bunlar arasında aşınma, bıçak kesimi, yırtılma, delinme, düz kesim (TDM) ve darbe direnci bulunur.

EN ISO 21420: 2020

EN ISO 21420: 2020 - “Koruyucu eldivenler - Genel gereksinimler ve test yöntemleri”, koruyucu eldivenler için yeni genel gereksinimler standardıdır. Bu standart, EN 420: 2003 + A1: 2009’un yerini almıştır ve dünya çapında bir standart haline gelmek için ISO tarafından benimsenmiştir. Rahatlık, zararsızlık, işaretleme, paketleme ve kullanıcı bildirimi için genel kuralları tanımlar.